19. Ljuskrona, oscariansk, 1800-talets slut

Delvis förgylld mässing. Behängd med prismor. För 18st ljus. Med sju senare monterade ljuspunkter. En gäng till pipa defekt. Några manschetter saknas. Slitage. (Höjd 105, bredd 80)

Varenr 332610

10 Januar 2021 12:00

Hammerslag7 00 SEK8 00 SEK 8 200 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

7 200 SEK2021-01-10 11:14
7 000 SEK2021-01-09 11:31
6 200 SEK2021-01-09 18:52
4 800 SEK2021-01-09 16:13
3 800 SEK2021-01-09 14:31
3 200 SEK2021-01-08 23:52
3 000 SEK2021-01-08 20:48
2 100 SEK2021-01-08 19:19
1 300 SEK2021-01-08 06:34
950 SEK2021-01-07 23:49
100 SEK2021-01-07 19:52
100 SEK Startpris

2021-01-10 Månadsauktion, Söndag den 10 januari Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms