26. Ljuskrona, empirestil, 1900-talets första hälft

Stomme i mässing. Behängd med slipade prismor. Förgyllda dekorer. Åtta ljusarmar och tio ljuspunkter. Några prismor saknas. (Höjd 97)

Sale No 338078

Auction closed!
14 March 2021 12:00

Hammer price16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK 7 600 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

Bidding

7 600 SEK2021-03-14 12:05
7 400 SEK2021-03-14 12:03
7 200 SEK2021-03-14 12:02
5 800 SEK2021-03-14 08:36
5 000 SEK2021-03-14 10:04
4 400 SEK2021-03-14 00:10
4 000 SEK2021-03-12 23:41
3 000 SEK2021-03-11 21:45
2 000 SEK2021-03-12 10:53
1 700 SEK2021-03-12 09:31
1 300 SEK2021-03-12 07:54
950 SEK2021-03-11 21:57
750 SEK2021-03-11 20:45
600 SEK2021-03-11 19:03
100 SEK Start price

2021-03-14 Månadsauktion, Söndag 14 mars Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service