31. Ljuslampetter ett par, barockstil, 1800-tal

Med skuren dekor av bl.a. sjöjungfru, maskaron och krönt med snäcka. Ljusarm i mässing. Signerade I.R.L. Färgslitage, smärre ytsprickor. (Höjd 60)

Sale No 339659
Highlight!

Auction closed!
5 April 2021 12:00

Hammer price5 00 SEK6 00 SEK 5 000 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

Bidding

5 000 SEK2021-04-05 08:49
4 800 SEK2021-03-26 16:09
3 000 SEK2021-04-02 22:05
1 200 SEK2021-04-02 19:31
1 000 SEK2021-04-02 19:28
400 SEK2021-04-01 22:06
100 SEK Start price

2021-04-05 Månadsauktion, Måndag den 5 april Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.10-12.00 Söndag kl.14-16.00 Måndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service