7. Bestickuppsättning 83 delar, silver, "Uppsala", Jacob Ängman för MGAB

Matskedar 12st, matknivar 12st, matgafflar 12st, smörgåsgafflar 12st, smörgåsknivar 12st, dessertskedar 12st, smörknivar 4st samt kaffeskedar 7st. Knivarna med rostfria blad. Bruksslitage, bl.a. med repor. (vikt exklusive knivar 1980g., knivarnas vikt 1750g., matknivarnas längd 21,5)

Sale No 339655
Highlight!

Auction closed!
5 April 2021 12:00

Hammer price19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 21 000 SEK1 00 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK

Bidding

21 000 SEK2021-04-05 11:53
20 500 SEK2021-04-05 11:23
13 500 SEK2021-04-04 09:17
12 500 SEK2021-04-01 22:24
11 500 SEK2021-04-01 09:46
100 SEK Start price

2021-04-05 Månadsauktion, Måndag den 5 april Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.10-12.00 Söndag kl.14-16.00 Måndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service