14. Bestickuppsättning i silver, 48 delar, "Märtha", MGAB

Matskedar 12st, matgafflar 12st, matknivar 12st, smörgåsgafflar 6st samt smörgåsknivar 6st. Knivarna med rostfria blad. Bruksslitage, bl.a. med repor. (Knivarnas längd 25,5, vikt exklusive knivar 1730g., knivarnas vikt 1030g.)

Sale No 342029

Auction closed!
25 April 2021 12:00

Hammer price6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK 9 800 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK

Bidding

9 800 SEK2021-04-24 20:55
9 600 SEK2021-04-22 20:34
9 200 SEK2021-04-24 20:39
8 000 SEK2021-04-23 22:04
2 000 SEK2021-04-23 15:11
1 000 SEK2021-04-22 21:19
100 SEK Start price

2021-04-25 Månadsauktion, Söndag den 25 april Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service