35. Väggtelefon, LM Ericsson, Stockholm, daterad 28/7 1910

Mahogny och bemålad metall. Förnicklade detaljer. Nedtill med fanerskador, fläckar, slitage, några detaljer delvis lösa. (Höjd 58)

Sale No 340511
Highlight!

Auction closed!
25 April 2021 12:00

Hammer price17 00 SEK18 00 SEK 6 600 SEK3 00 SEK4 00 SEK

Bidding

6 600 SEK2021-04-24 10:39
6 400 SEK2021-04-25 11:32
3 600 SEK2021-04-25 10:27
1 900 SEK2021-04-23 11:30
600 SEK2021-04-23 10:49
550 SEK2021-04-23 10:35
450 SEK2021-04-22 23:42
150 SEK2021-04-22 22:17
100 SEK2021-04-22 21:05
100 SEK Start price

2021-04-25 Månadsauktion, Söndag den 25 april Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service