7. Spegel, senbarock, omkring 1700-talets mitt

Bronserad och förgylld. Dekor i pastellage av bl.a. växtlighet. Tvådelat glas. Fasettslipat glas. Enligt etikett tidigare från Salsta Slott. Förgyllningsslitage, dekorsprickor, retuscher, krön med förstärkning, glaset anlupet, bakstycke ställvis maskstunget. (Höjd 123, bredd 53)

Varenr 343917

16 Maj 2021 12:00

Hammerslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK 16 000 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK

14 500 SEK2021-05-16 12:05
14 000 SEK2021-05-16 12:01
12 500 SEK2021-05-16 11:56
9 800 SEK2021-05-16 11:38
7 600 SEK2021-05-16 09:20
5 600 SEK2021-05-16 11:15
4 600 SEK2021-05-14 16:16
3 000 SEK2021-05-13 21:26
2 000 SEK2021-05-13 20:56
1 800 SEK2021-05-13 20:05
1 100 SEK2021-05-13 19:55
350 SEK2021-05-13 19:53
100 SEK Startpris

2021-05-16 Månadsauktion, Söndag 16 maj Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms