Tempera på träskiva, med rizza i silver. Kontrollstämplad 1848, Dmitry Ilyich Tverskoy, St. Petersburg. Oidentifierad mästarstämpel. Förgylld och bronserad ram. Med en ljushållare av mässing. En dekorstolpe lös, förgyllningsslitage, målningen med ett stötmärke. (Rammått 42x37, ikonens mått 22x17,5)
10 500 SEK | 2021-09-12 11:58 |
10 000 SEK | 2021-09-12 12:01 |
9 400 SEK | 2021-09-12 12:00 |
8 400 SEK | 2021-09-12 11:59 |
7 400 SEK | 2021-09-12 11:39 |
7 000 SEK | 2021-09-12 09:42 |
5 200 SEK | 2021-09-10 13:30 |
4 600 SEK | 2021-09-11 21:22 |
3 800 SEK | 2021-09-10 21:47 |
1 200 SEK | 2021-09-09 22:22 |
400 SEK | 2021-09-09 20:24 |
300 SEK | 2021-09-09 19:52 |
200 SEK | 2021-09-09 18:51 |
100 SEK | Startpris |