18. Hjelt Per Persson (1821-1886)

Dalmålning på papper, biblisk scen. Monogramsignerad och daterad 1845. Lagningar, retuscher, slitage, fläckar. (68x133)

Sale No 354621
Highlight!

Auction closed!
24 October 2021 12:00

Hammer price5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 12 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Bidding

8 400 SEK2021-10-24 11:59
8 200 SEK2021-10-24 07:41
8 000 SEK2021-10-24 01:18
5 600 SEK2021-10-23 23:13
3 400 SEK2021-10-22 18:49
3 000 SEK2021-10-22 17:41
2 400 SEK2021-10-21 20:20
1 500 SEK2021-10-22 16:02
800 SEK2021-10-22 12:37
300 SEK2021-10-21 20:28
200 SEK2021-10-21 19:56
150 SEK2021-10-21 19:49
100 SEK2021-10-21 18:50
100 SEK Start price

2021-10-24 Månadsauktion, Söndag den 24 oktober Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service