14. Spegel, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft

Bronserad och förgylld. Krön och avslut med genombruten dekor. Infällda sidoglas. Originalsidoglas. Senare bronsering, glas och förgyllning. Sidoglas med sprickor. Dekorbortfall. (Höjd 70, bredd 33)

Varunr 358136

5 December 2021 12:00

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 4 800 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

4 800 SEK2021-12-05 11:44
4 600 SEK2021-12-04 22:24
3 600 SEK2021-12-05 10:19
3 200 SEK2021-12-05 09:21
2 800 SEK2021-12-05 08:15
2 600 SEK2021-12-04 21:20
2 500 SEK2021-12-04 16:31
1 800 SEK2021-12-04 09:47
1 700 SEK2021-12-03 20:20
1 600 SEK2021-12-03 16:29
1 200 SEK2021-12-02 21:55
1 000 SEK2021-12-02 21:28
100 SEK Startpris

2021-12-05 Månadsauktion, Söndag den 5 december Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms