Målning på papper, "Statup ock ähtt säger Ängilan Till eliia Ti duåar enstorwägfördig". Monogramsignerad HES. Avbildad i boken, "Dalmålningar", sidan 407. Lagningar, retuscher, kantskador, slitage, uppklistrad på skiva. (65x114)
7 600 SEK | 2022-01-09 11:46 |
7 400 SEK | 2022-01-09 11:25 |
6 200 SEK | 2022-01-09 11:38 |
4 000 SEK | 2022-01-09 10:03 |
3 000 SEK | 2022-01-08 21:15 |
2 100 SEK | 2022-01-08 17:39 |
1 000 SEK | 2022-01-06 21:50 |
450 SEK | 2022-01-06 19:04 |
350 SEK | 2022-01-06 17:12 |
250 SEK | 2022-01-06 08:35 |
200 SEK | 2022-01-05 22:13 |
150 SEK | 2022-01-05 21:23 |
100 SEK | 2022-01-05 18:58 |
100 SEK | Start price |