35. Teservisdelar, "Valencia", Ulla Procopé för Arabia

Med handmålad dekor. Tekoppar 11st, tefat 11st, tekanna samt gräddkanna. Tekannan med skadad pip. Några delar med krackelering, bruksslitage, bl.a. med fläckar. (Kopparnas höjd 6,5, diameter 10)

Sale No 363897
Highlight!

Auction closed!
20 February 2022 12:00

Hammer price23 00 SEK24 00 SEK 3 200 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

Bidding

3 200 SEK2022-02-18 20:22
3 000 SEK2022-02-18 19:27
2 800 SEK2022-02-18 18:45
2 200 SEK2022-02-17 19:07
100 SEK Start price

2022-02-20 Månadsauktion, Söndag 20 februari Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service