47. Bestickuppsättning, silver, "Empire", bl.a. C.G.Hallberg

Matgafflar 12st, matskedar 6st, matknivar 12st, bordsgafflar 6st, bordsskedar 12st, kaffeskedar 11st samt serveringsbestick 4st. Knivarna med rostfria blad. Bruksslitage, repor. (Knivarnas längd 24, vikt exklusive knivar 2288g., knivarnas vikt 821g.)

Sale No 364912

Auction closed!
20 February 2022 12:00

Hammer price5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 13 000 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK

Bidding

13 000 SEK2022-02-20 08:19
12 500 SEK2022-02-19 17:53
12 000 SEK2022-02-18 14:05
10 000 SEK2022-02-18 21:35
7 200 SEK2022-02-16 16:58
100 SEK Start price

2022-02-20 Månadsauktion, Söndag 20 februari Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service