24. Bestickuppsättning, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB

Bordsgafflar 12st, bordsknivar 12st samt bordsskedar 12st. Bruksslitage, knivarna med repor. (Knivarnas längd 20, vikt exklusive knivar 948g., knivarnas vikt 777g.)

Sale No 366907

Auction closed!
13 March 2022 12:20

Hammer price7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK 7 200 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK

Bidding

7 200 SEK2022-03-13 11:22
7 000 SEK2022-03-13 11:52
6 600 SEK2022-03-12 16:37
6 200 SEK2022-03-10 21:21
5 800 SEK2022-03-10 19:44
100 SEK Start price

2022-03-13 Månadsauktion, Söndag den 13 mars Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service