36. Såskanna i silver, gustaviansk, 17/1800-tal

Dekorerad med pärlbård. Kvadratisk fot med gallerkant. Klotformade fötter. Invändigt förgylld. Stämplad med svensk kontrollstämpel. Kulfötter undertill med hål. Sliten förgyllning. Hänkel med bulor. (Höjd 14, längd 19, vikt 177g.)

Varenr 365441
Udvalgt

13 Marts 2022 12:20

Hammerslag8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 2 300 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK

2 200 SEK2022-03-13 12:21
2 100 SEK2022-03-13 12:21
1 700 SEK2022-03-13 09:08
1 100 SEK2022-03-12 23:48
1 000 SEK2022-03-12 16:38
950 SEK2022-03-12 12:10
850 SEK2022-03-10 19:46
200 SEK2022-03-10 19:33
100 SEK Startpris

2022-03-13 Månadsauktion, Söndag den 13 mars Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms