10. Dekorationskannor ett par, empirearbeten i Claude Galles art, Frankrike, 1800-talets början

Förgylld brons. Kvadratiska, mörkpatinerade socklar. Med reliefdekor av bevingade figurer, bacchus, tupphuvuden. Förgyllningsslitage, enstaka stötmärken, mindre bristningar. (Höjd 40)

Varunr 372028

15 Maj 2022 12:00

Klubbslag2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK 44 000 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

49 000 SEK2022-08-02 15:48
48 000 SEK2022-05-15 11:53
41 000 SEK2022-05-15 10:14
38 000 SEK2022-05-15 00:07
30 000 SEK2022-05-14 22:47
25 000 SEK2022-05-14 18:37
22 000 SEK2022-05-14 15:31
18 000 SEK2022-05-13 17:41
14 500 SEK2022-05-13 11:07
10 000 SEK2022-05-13 09:05
3 200 SEK2022-05-13 09:23
2 900 SEK2022-05-12 20:05
300 SEK2022-05-13 08:43
150 SEK2022-05-12 20:36
100 SEK Startpris

2022-05-15 Månadsauktion, Söndag den 15 maj Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms