10. Ljuskrona, empirestil, 1800-tal

Stomme i mässing. Behängd med slipade prismor. För sex ljus samt sparljus. Två senare ljuspunkter. Senare takkopp, något sned, ytslitage. (Höjd 103, bredd ca.85)

Varenr 374035
Udvalgt

5 Juni 2022 12:20

Hammerslag12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK 4 800 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

4 800 SEK2022-06-05 11:40
4 600 SEK2022-06-05 11:57
4 000 SEK2022-06-05 08:19
3 600 SEK2022-06-05 11:38
3 000 SEK2022-06-05 05:24
1 900 SEK2022-06-04 14:32
550 SEK2022-06-04 09:21
300 SEK2022-06-03 21:07
250 SEK2022-06-03 11:13
250 SEK2022-06-03 16:21
150 SEK2022-06-03 13:59
100 SEK Startpris

2022-06-05 Månadsauktion, Söndag den 5 juni Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms