Underglasyrblå dekor, motiv med hare och blomster. Undertill med skrivtecken. Undertill med etikett "The Hatcher collection", Christies Amsterdam, 1984. Repor, kant med glasyrnötningar/smånagg, fotring med invändig nagg. (Diameter 18)
15 000 SEK | 2022-06-05 11:49 |
14 500 SEK | 2022-06-02 17:53 |
8 400 SEK | 2022-06-05 10:19 |
3 200 SEK | 2022-06-04 22:35 |
1 800 SEK | 2022-06-04 20:33 |
1 000 SEK | 2022-06-04 00:00 |
800 SEK | 2022-06-02 22:16 |
150 SEK | 2022-06-02 21:34 |
100 SEK | Startpris |