37. Skål, Kina, Ming, Chongzhen

Underglasyrblå dekor, motiv med hare och blomster. Undertill med skrivtecken. Undertill med etikett "The Hatcher collection", Christies Amsterdam, 1984. Repor, kant med glasyrnötningar/smånagg, fotring med invändig nagg. (Diameter 18)

Varenr 374776

5 Juni 2022 12:20

Hammerslag25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 15 000 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK

15 000 SEK2022-06-05 11:49
14 500 SEK2022-06-02 17:53
8 400 SEK2022-06-05 10:19
3 200 SEK2022-06-04 22:35
1 800 SEK2022-06-04 20:33
1 000 SEK2022-06-04 00:00
800 SEK2022-06-02 22:16
150 SEK2022-06-02 21:34
100 SEK Startpris

2022-06-05 Månadsauktion, Söndag den 5 juni Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms