8. Bordspendyl, Frankrike, Louis XVI, 1700-talets slut

Marmor och förgylld brons. Emaljerad urtavla. Nyckel finns. En dekor lös, marmor med sprickor, fläckar. (Höjd 40)

Sale No 373146
Highlight!

Auction closed!
5 June 2022 12:20

Hammer price12 00 SEK13 00 SEK 2 700 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK

Bidding

2 500 SEK2022-06-04 16:17
2 400 SEK2022-06-03 17:45
1 800 SEK2022-06-04 13:38
1 400 SEK2022-06-03 22:43
1 000 SEK2022-06-03 15:10
700 SEK2022-06-02 21:14
350 SEK2022-06-03 13:58
250 SEK2022-06-02 21:59
100 SEK2022-06-02 19:53
100 SEK Start price

2022-06-05 Månadsauktion, Söndag den 5 juni Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service