Bronserad och förgylld. Med dekor av solformationer. Krönt med maskaron. Urtavlan märkt Söderström Stockholm. Lod och pendel finns. Flertalet dekorlagningar. Urtavla med retuscher. Slitage, fläckar. (Höjd 90)
3 200 SEK | 2022-10-02 10:28 |
3 000 SEK | 2022-10-02 11:25 |
2 300 SEK | 2022-10-01 23:07 |
850 SEK | 2022-09-29 18:13 |
500 SEK | 2022-09-29 20:01 |
100 SEK | Start price |