42. Sälbössa, 1800-tal

Slaglås. Kolv i betsad trä. Räfflad pipa. Kolv med fack för ammunition. Sikte i koppar. Kaliber 22mm. Kolv med sprickor, förstärkningar, repor, märken, avslag. (Längd 134, vikt 13kg)

Sale No 382125
Highlight!

Auction closed!
2 October 2022 12:15

Hammer price5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK 7 400 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK

Bidding

6 400 SEK2022-10-02 11:33
6 200 SEK2022-10-01 18:46
5 200 SEK2022-10-02 10:07
4 200 SEK2022-10-01 14:30
2 800 SEK2022-09-30 15:46
2 500 SEK2022-09-30 21:54
450 SEK2022-09-30 20:14
350 SEK2022-09-30 15:36
300 SEK2022-09-30 14:47
200 SEK2022-09-29 20:09
100 SEK2022-09-29 19:16
100 SEK Start price

2022-10-02 Månadsauktion, Söndag den 2 oktober Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service