15. Bestickuppsättning 63 delar, silver, "Sten Sture", MGAB, bl.a. 1978

Matgafflar 12st, matknivar 12st, matskedar 12st, smörgåsgafflar 8st, smörgåsknivar 8st, efterrättsskedar 8st, serveringssked samt smörknivar 2st. Bruksslitage, repor. Knivarna med rostfria blad. (Vikt exklusive knivar 1641g., knivarnas vikt 1234g., knivarnas längd 20,5)

Sale No 378510
Highlight!

Auction closed!
4 December 2022 12:20

Hammer price15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 12 000 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK

Bidding

12 000 SEK2022-12-02 22:30
11 500 SEK2022-12-04 09:54
10 000 SEK2022-12-01 19:42
10 000 SEK2022-12-02 14:52
9 200 SEK2022-12-01 20:47
100 SEK Start price

2022-12-04 Månadsauktion, Söndag den 4 december Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service