23. Spegellampett, gustaviansk, 1700-talets slut

Bronserad och förgylld. Krön med skuren rosett. Ljusarm av mässing. Renoverad, kompletterad, krönet löst, slitage, mindre avslag. (Höjd 70)

Sale No 388281
Highlight!

Auction closed!
4 December 2022 12:20

Hammer price12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 6 200 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK

Bidding

5 400 SEK2022-12-04 12:06
5 200 SEK2022-12-04 10:42
4 800 SEK2022-12-03 22:30
4 200 SEK2022-12-04 10:21
3 500 SEK2022-12-04 09:30
2 900 SEK2022-12-04 08:06
2 500 SEK2022-12-02 22:32
2 200 SEK2022-12-03 21:22
1 900 SEK2022-12-03 21:21
1 300 SEK2022-12-03 15:13
1 000 SEK2022-12-01 22:32
1 000 SEK2022-12-02 12:32
150 SEK2022-12-02 12:18
100 SEK Start price

2022-12-04 Månadsauktion, Söndag den 4 december Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service