27. Bordspendyl, Louis XVI stil, 1800-talets andra hälft

Förgylld och patinerad brons. Infällda porslinsplaketter. Emaljerade tablettsiffror. Krönt med keruber. Urverket märkt Deniere a Paris. Nyckel saknas. En porslinsdekor något lös. Mindre bristningar. Ytslitage.(Höjd 51, bredd 53, djup 22)

Sale No 392416
Highlight!

Auction closed!
29 January 2023 12:10

Unsold

Bidding

10 500 SEK2023-01-29 10:05
10 000 SEK2023-01-29 11:02
7 400 SEK2023-01-28 20:22
7 000 SEK2023-01-27 20:47
6 000 SEK2023-01-27 04:10
3 200 SEK2023-01-27 11:05
250 SEK2023-01-27 01:14
150 SEK2023-01-26 20:18
100 SEK Start price

2023-01-29 Månadsauktion, Söndag den 29 januari Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service