8. Sven "X:et" Erixson (1899-1970)

Olja på duk, motiv från Rautas. Signerad. (44x60)

Varenr 393553
Udvalgt

19 Februar 2023 12:00

Hammerslag18 00 SEK19 00 SEK 11 000 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

5% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2625 SEK

9 600 SEK2023-02-19 11:54
9 400 SEK2023-02-19 12:07
7 800 SEK2023-02-19 12:02
6 600 SEK2023-02-19 09:10
3 000 SEK2023-02-17 15:39
2 500 SEK2023-02-17 16:25
2 300 SEK2023-02-17 13:38
550 SEK2023-02-17 10:26
450 SEK2023-02-16 20:41
350 SEK2023-02-17 09:01
250 SEK2023-02-16 21:15
150 SEK2023-02-16 19:46
100 SEK Startpris

2023-02-19 Månadsauktion, Söndag den 19 februari Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms