15. Ljusstakar ett par, empirestil, efter Claude Galle, 1800-tal

Förgylld och mörkpatinerad brons. Med dekor av kvinnobyster. Fötter i form av tassar. Gängade pipor. Ytslitage, fläckar. (Höjd 29)

Sale No 395448
Highlight!

Auction closed!
12 March 2023 12:00

Hammer price23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK 4 200 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK

Bidding

4 200 SEK2023-03-12 10:49
4 000 SEK2023-03-11 04:16
4 000 SEK2023-03-12 10:50
3 600 SEK2023-03-12 09:54
2 400 SEK2023-03-12 09:58
1 700 SEK2023-03-10 19:03
950 SEK2023-03-10 18:40
850 SEK2023-03-10 14:43
550 SEK2023-03-10 12:21
350 SEK2023-03-09 21:32
300 SEK2023-03-09 23:18
200 SEK2023-03-09 21:48
100 SEK Start price

2023-03-12 Månadsauktion, Söndag den 12 mars Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service