Brännförgylld och mörkatinerad brons. Krönt med mansfigur. Trådupphängd pendel. Pendel och nyckel finns. Emaljerad urtavla märkt Freres Lurasco Amsterdam. Urtavla med emaljskada och sprickor. Ytslitage, repor, fläckar. (Höjd 50, bredd 42, djup 18)
10 000 SEK | 2023-03-12 11:04 |
9 800 SEK | 2023-03-12 12:03 |
9 400 SEK | 2023-03-12 11:54 |
8 400 SEK | 2023-03-12 11:10 |
8 000 SEK | 2023-03-12 11:02 |
6 400 SEK | 2023-03-12 00:16 |
6 000 SEK | 2023-03-11 10:55 |
5 600 SEK | 2023-03-10 12:42 |
5 400 SEK | 2023-03-10 12:24 |
4 000 SEK | 2023-03-09 22:16 |
400 SEK | 2023-03-09 21:34 |
100 SEK | Start price |