39. Bägare i silver, omkring 1700-talets mitt

Johan Ek, Gävle. Konisk form. Delvis förgylld. Graverade monogram. Med åldermansranka. Småbulor. (Höjd 8,5, diameter 7,5, vikt 75g.)

Sale No 396102
Highlight!

Auction closed!
12 March 2023 12:00

Hammer price22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK 2 300 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Bidding

2 300 SEK2023-03-12 10:31
2 300 SEK2023-03-12 11:27
1 900 SEK2023-03-11 19:23
1 700 SEK2023-03-11 14:25
950 SEK2023-03-10 18:15
900 SEK2023-03-10 13:25
350 SEK2023-03-10 12:37
250 SEK2023-03-09 20:03
150 SEK2023-03-10 06:21
100 SEK Start price

2023-03-12 Månadsauktion, Söndag den 12 mars Kl.12.00, Borlänge

Finished

Preview

Fredag kl.14-16.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Fees

Buyer's Premium 22,5% Inc. VAT
Fixed charge 30 SEK Inc. VAT

Payment service