2. Fåtölj "Clam Chair" / "Muslinge", 1950-tal.

Tillskriven Philip Arctander, ben samt armstöd i lackerad bok, smärre bruksslitage.
Fåtöljen fotograferad i tidningen "Bygge og Bo" nr 4 1955.

Varunr 39746

26 Februari 2017 19:00

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 10 200 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK

10 200 SEK2017-02-26 08:53
10 000 SEK2017-02-20 23:27
8 000 SEK2017-02-22 19:36
3 600 SEK2017-02-21 09:07
3 000 SEK2017-02-18 11:55
2 800 SEK2017-02-18 14:02
1 000 SEK2017-02-11 13:43
500 SEK2017-02-09 15:39
175 SEK2017-02-09 20:45
50 SEK Startpris

Stadsauktion 26 Februari 19:00,

Observera!
Visning på Sisjö Kullegata 6!
Karta

Realtidsauktion varje söndag på nätet 19.00
Titta gärna hur våra auktioner fungerar:

Till filmen

Öppettider:

Måndagar 11-19
Tis-tor 12-18
Fre 11-15
Lör 11-14
All info om transporter etc hittar du på vår hemsida:
www.gbgak.se

Köpprovision 20% Ink.moms

Lycka till på auktionen!
Varorna hämtas samt betalas inom 6 dgr om inget annat överenskommits.