5 delar, två blåvita fat, "Willow Pattern", Qianlong (1736-95). Tre fat med Kanton emaljfärgsdekorer, 1800-tal, bruksslitage, lagningar, diam. 13,5 - 14,5 cm
650 SEK | 2018-10-21 19:05 |
600 SEK | 2018-10-21 17:43 |
350 SEK | 2018-10-16 05:05 |
250 SEK | 2018-10-21 11:58 |
100 SEK | Startpris |