England 1900-talets andra hälft, med ångmaskin, med kolvagn, längd lok 130 cm, kolvagn 65 cm, spårvidd ca 12 cm, smärre slitage, ej fullständigt genomgången eller funktionstestad, inköpt på Christies, London 1989
Tåget kan dra vagnar med passagerare med tot. vikt på ca 800 kilo, ej funktionstestad
https://www.youtube.com/watch?v=3xVDmQnIkwg
54 000 SEK | 2022-04-18 15:00 |
52 000 SEK | 2022-04-18 14:55 |
50 000 SEK | 2022-04-18 14:09 |
23 000 SEK | 2022-04-18 13:31 |
21 000 SEK | 2022-04-17 22:11 |
20 000 SEK | 2022-03-31 22:27 |
19 500 SEK | 2022-02-03 19:02 |
10 000 SEK | 2022-03-30 21:40 |
5 000 SEK | 2022-03-29 22:29 |
500 SEK | 2022-03-29 22:25 |
200 SEK | Startpris |