19. Ring med sten, 18K, otydliga stämplar, Stockholm

Oval fasettslipad gul sten troligen citrin i hög genombruten fattning. Rödguld, 18K.
Ø ca 17 1/2 jmfr 55.
Vikt ca 5.9 gr.
Bruksslitage. Skev skena.

Varunr 444986

9 December 2018 12:00

Klubbslag10,00 SEK11,00 SEK12,00 SEK13,00 SEK14,00 SEK15,00 SEK 900 SEK17,00 SEK18,00 SEK19,00 SEK

Utrop 1200 SEK

800 SEK2018-12-07 09:40
700 SEK2018-09-26 14:54
700 SEK2018-12-06 18:37
200 SEK Startpris

Julauktion 9 december,

Köpprovision 22.5% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Köpt vara avhämtas senast 5 dagar efter auktion. Lagring och hanteringskostnad
200 SEK per påbörjad vecka.