29. Damarbetsbord

Gustavianskt, Stockholmsarbete, 1 låda i sarg, fanerat i olika träslag, intarsia med dekor av vasakärve, höjd ca 74, 66 x 40 cm, nyckel medföljer, 2 lösa lister varav 1 medföljer, sprickor, fanérskador, renoverat och kompletterat

Varunr 449312

28 Juli 2019 12:00

Klubbslag5,00 SEK6,00 SEK7,00 SEK8,00 SEK9,00 SEK10,00 SEK 21,000 SEK14,00 SEK15,00 SEK16,00 SEK

Utrop 20000 SEK

15,000 SEK2019-07-27 23:27
14,000 SEK2019-07-05 15:00
7,500 SEK2019-07-27 12:48
1,000 SEK2019-07-21 22:21
200 SEK Startpris

Carl Fredrik af Petersens Holmagården,

Köpprovision 22.5% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Köpt vara avhämtas senast 5 dagar efter auktion. Lagring och hanteringskostnad
200 SEK per påbörjad vecka.

Andra populära objekt