49. Konsolbord

Gustavianskt, troligen stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt, fotkryss med urna, skiva av kalksten. Höjd ca 80, 86x42 cm. Slitage, bortfall av förgyllning, skadad urna, skiva med omfattande lagning. Listbit medföljer.

Varunr 449416

28 Juli 2019 12:00

Klubbslag6,00 SEK7,00 SEK 14,000 SEK2,00 SEK3,00 SEK4,00 SEK5,00 SEK6,00 SEK7,00 SEK

Utrop 12000 SEK

7,000 SEK2019-07-28 11:52
6,500 SEK2019-07-27 22:58
5,500 SEK2019-07-05 15:00
3,600 SEK2019-07-26 22:22
3,200 SEK2019-07-17 13:07
200 SEK Startpris

Carl Fredrik af Petersens Holmagården,

Köpprovision 22.5% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Köpt vara avhämtas senast 5 dagar efter auktion. Lagring och hanteringskostnad
200 SEK per påbörjad vecka.

Andra populära objekt