33. KANDELABRAR ETT PAR I MÄSSING I FORM AV FISKAR 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT HÖ 24, BR 14.5 CM

Varunr 42147

15 December 2018 11:00

Klubbslag17,00 SEK18,00 SEK19,00 SEK20,00 SEK21,00 SEK 250 SEK6,00 SEK7,00 SEK8,00 SEK9,00 SEK

250 SEK2018-12-11 17:00
200 SEK2018-12-10 13:46
100 SEK Startpris

Julauktion 15 December 2018, Lördag 15 December Kl 11-17, I ''Skutan'' på Prästkragens väg 15 i Lännersta (vid Svensk Bilprovning)

Fredag 14 December kl 12-18 samt på Lördag 15 December kl 9-11. Vi kan skicka objekt enl följande prislista inkl moms: 0-3 kg = 140:- 3-5 kg = 167:- 5-10 kg = 212:- 10-15 kg = 258:- 15-20 kg = 298:-

Vi klubbar: Hörnskåp samt golvur 1700-tal, Empirespegel 1800-tal, äldre bronsskulpturer, Butlers Tray, Chesterfield fåtöljer, antika flintgodsfat Kina, Pablo Picasso litografi, Peter Dahl litografi, stora ljuskronor i kristall, parianfigurer från Gustavsberg, matbord stolar och skåp i Gustaviansk stil, gamla leksaker och leksaksbilar. Objekt från bla Stig Lindberg, Sven Palmqvist, Berndt Friberg, Tobo, Staffan Englesson, Signe Persson Melin, Erik Höglund, Nils Landberg, Margareta Hennix, Rolf Sinnemark, Lasse Östman, Gösta Millberg, Lars Holmström, Lisa Larsson, Gunnar Nylund, Björn Wiinblad, Ulla Procobia, Greta Runeborg- Tell, Ludwig Mies Van Der Rohe, Sylvia Leuchovius, Arthur Percy, Elsa Af Kullberg, Alvar Aalto, Wilhelm Kåge, Nils Landberg, Carl-Arne Breger, Tapio Wirkkala, Sara Hopea, Raija Uoskkinen, Carsten Jörgenssen, Mari Simmulson, Monica Bratt, Carl Harry Stålhane, Sigvard Bernadotte, Gunnar Syrèn, Paul Hoff, Vicke Lindstrand, Marianne Westman, silverobjekt bla föremål från Eric Löfman, äldre handknutna mattor, spishundar Staffordshire England, samling gräddsnipor ca 250 st från samling, flera fina serveringsvagnar på hjul, C:a 500 utrop!

Passa på att fynda unika julklappar hos oss!
Servering, vi bjuder på glögg!

Vill du sälja antikt, kontakta oss på +4670-8164339 eller maila till info@kanonauktioner.se

BUDGIVNINGEN PÅ NÄTET PÅGÅR TILL KL 11 PÅ AUKTIONSDAGEN.
OBS! INTERNETBUD OCH TELFONBUD MÅSTE REGISTRERAS SENAST KL 11.00, DÄREFTER ÄR BUDGIVNINGEN VIA NÄTET STÄNGD. SEDAN KAN MAN ENDAST LÄGGA BUD I SALEN PÅ PRÄSTKRAGENS VÄG 15 I LÄNNERSTA.

Avgifter/Buyers premium: 20% including VAT.

Vi kan skicka objekt enligt följande prislista inklusive moms

0-3 kg = 190:-
3-5 kg = 220:-
5-10 kg = 270:-
10-15 kg = 310:-
15-20 kg = 350:-

Köpprovision 20% Ink.moms

UTLÄMNING OCH BETALNING

FRAKTKOSTNADER
Vi kan skicka objekt enl följande prislista inkl moms:

0-3 kg = 190:-
3-5 kg = 220:-
5-10 kg = 270:-
10-15 kg = 310:-
15-20 kg = 350:-

Paket som är längre än 1,2 meter kostar 190kr extra.

Andra populära objekt