6. Kjøbenhavns Porcelæn Maleri, 29 dele til spisestel

Kjøbenhavns Porcelæn Maleri, dele til spisestel bestående af 8 middagstallerkener, 8 dybetallerkener, 8 frokosttallerkener, 2 serveringsfade, 2 kartoffelskåle samt sovsekande, i alt 29 dele, enkelte dele fremstår med skår

Varenr 26436
Kondition Brugsspor

19 Oktober 2017 19:30

Vurdering 800-1000 DKK

Indbo, design, antik, kunst og samleauktion, torsdag d 19. okt, 19. oktober 2017 19.30, KUN på nettet!

Eftersyn

Eftersyn tilrådes på følgende dage: Tirsdag d 17. oktober 12-16 Onsdag d 18. oktober 12-16 Torsdag d 19. oktober 12-18

Husk at du selv skal medbringe pakkemateriale til glas, porcelæn mm

Hammerslagsgebyr 50 DKK Inkl. moms