Rickenbacker 360
Håndbygget I USA hos Rickenbacker, Santa Ana, Calefornia. 6 strenget guitar, som først kom frem i de tidlige 60ere og er nænsomt opdateret lige siden. Rickenbackers mest solgte og populære el-guitar. Gjort verdensberømt af The Beatles, The Who, Creedence Clearwater, Tom Petty o.s.v. Guitaren har både standard- og stereo output. En meget komfortabel (Let at spille på) hollow body guitar med bundne kanter og perlemor indlæg i gribebrædt.
Guitaren her fremstår som næsten ny med original kuffert. Kuffert har dog brugsspor og knækket håndtag. Guitaren er i den klassiske ”Mapleglo” farve.
ARROW | 10 100 DK | 2018-12-17 19:02 |
2193 | 10 000 DK | 2018-12-17 19:25 |
3012 | 7 000 DK | 2018-12-15 10:42 |
2997 | 6 300 DK | 2018-12-16 20:06 |
2994 | 6 100 DK | 2018-12-14 19:16 |
2539 | 5 100 DK | 2018-12-11 08:59 |
HARDWORK | 5 000 DK | 2018-12-10 19:22 |
3001 | 4 100 DK | 2018-12-09 18:57 |
2999 | 3 500 DK | 2018-12-09 11:40 |
3000 | 3 400 DK | 2018-12-09 11:44 |
PERBOLL | 1 200 DK | 2018-12-08 17:33 |
2996 | 1 000 DK | 2018-12-08 10:45 |
1425 | 700 DK | 2018-12-08 11:34 |
AHEINZE | 600 DK | 2018-12-08 10:09 |
NR60 | 200 DK | 2018-12-06 23:49 |
2285 | 150 DK | 2018-12-06 06:02 |
50 DK | Startpris |