2. Rickenbacker 360 el guitar årg 98 se info under billederne. MOMSFRI kun moms af salær.

Rickenbacker 360

Håndbygget I USA hos Rickenbacker, Santa Ana, Calefornia. 6 strenget guitar, som først kom frem i de tidlige 60ere og er nænsomt opdateret lige siden. Rickenbackers mest solgte og populære el-guitar. Gjort verdensberømt af The Beatles, The Who, Creedence Clearwater, Tom Petty o.s.v. Guitaren har både standard- og stereo output. En meget komfortabel (Let at spille på) hollow body guitar med bundne kanter og perlemor indlæg i gribebrædt.
Guitaren her fremstår som næsten ny med original kuffert. Kuffert har dog brugsspor og knækket håndtag. Guitaren er i den klassiske ”Mapleglo” farve.

Varenr 16900

17 December 2018 20:00

Hammerslag18 00 DK19 00 DK20 00 DK21 00 DK22 00 DK 10 100 DK24 00 DK25 00 DK26 00 DK27 00 DK28 00 DK

ARROW10 100 DK2018-12-17 19:02
219310 000 DK2018-12-17 19:25
30127 000 DK2018-12-15 10:42
29976 300 DK2018-12-16 20:06
29946 100 DK2018-12-14 19:16
25395 100 DK2018-12-11 08:59
HARDWORK5 000 DK2018-12-10 19:22
30014 100 DK2018-12-09 18:57
29993 500 DK2018-12-09 11:40
30003 400 DK2018-12-09 11:44
PERBOLL1 200 DK2018-12-08 17:33
29961 000 DK2018-12-08 10:45
1425700 DK2018-12-08 11:34
AHEINZE600 DK2018-12-08 10:09
NR60200 DK2018-12-06 23:49
2285150 DK2018-12-06 06:02
 50 DK Startpris

Auktion over Rickenbacker 360 & Burns Steer Cutaway el guitar fra samler. auktionen slutter mandag d 17/12 Østergade 65 9560 Hadsund,

Adresse : Østergade 65 hal b 9560 Hadsund
Slutter : Mandag d 17/12 kl 20:00
Eftersyn : Fredag d 14/12 kl 12-15.
Udlevering : Tirsdag 18/12 & Onsdag 19/12 kl 10-18

Købsprovision 18.8% Inkl. moms

Øvrig information

Krone Auktioner anbefaler man besigtiger effekterne
på eftersyns dagene.