1. Fritz Hansen armstol fra 1950erne betrukket med kedesyet grønt alcantara, stolen stammer fra Vejle byrådssal, ved renovering af salen i 70erne fik hvert byrådsmedlem sin egen stol med hjem, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
MOMSFRI kun moms af salær.
brugsspor kan forekomme på brugte effekter.
Hvis et højere bud er dateret tidligere end et lavere bud, skyldes det at den højere tilbudsgiver har sat et maksimum bud før auktionen. Dermed vil det højeste bud automatisk overbyde den lavestbydende.
nr 33 Auktion m/bl.a designer møbler, antikviteter, gl gymnastik redskaber, legetøj m.m. Auktionen begynder at lukke søndag d. 31/7 kl 20:00 Udlevering d. 2-3/8 kl 10-18 Østergade 65 9560 Hadsund.,
Adresse : Østergade 65 hal A 9560 Hadsund
Slutter : Søndag d 31/7 fra kl 20:00
Eftersyn : Fredag d 29/7 kl 10-16
Udlevering : Tirsdag 2/8 & Onsdag 3/8 kl 10-18.
Paller og pallerammer medfølger ikke.
Fragt efter aftale.
Købsprovision 18.8% Inkl. moms
Øvrig information
Krone Auktioner anbefaler man besigtiger effekterne
på eftersyns dagene.