43. Bordslampa, jugend, på marmorfot, 1900-tal

patinerad metall, marmorfot med skylt märkt "ÉCHO."
total H 44 cm (Hylla 1:2)

Varenr 75210

29 September 2022 19:00

Hammerslag14,00 SEK15,00 SEK16,00 SEK17,00 SEK18,00 SEK 1,300 SEK6,00 SEK7,00 SEK8,00 SEK

1,300 SEK2022-09-29 19:11
1,200 SEK2022-09-29 18:55
800 SEK2022-09-17 22:06
800 SEK2022-09-18 08:17
500 SEK2022-09-16 17:26
200 SEK Startpris

Mälardalens Nät 220929, Torsdag den 29:e september kl 19

Eftersyn

Onsdag 28:e september kl 15-19 samt torsdag 29:e september kl 10-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Utlämningstider: Fredag den 30/9 kl 9-16, lördag den 1/10 kl 11-16, måndag den 3/10 kl 9-17, tisdag den 4/10 kl 9-17, onsdag den 5/10 kl 9-17 samt torsdag den 6/10 kl 9-17.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 29:e september kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 29/9 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Købsprovision 20% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 10 SEK Inkl. moms

Øvrig information

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.