Karl XII. Kungens död och begravning (30 nov-11 dec 1718). Förgyllt tenn. 22 mm. 3,85 g. HK 1.599:212a. Repor. Kvalitet 1/1+
Troligen slagen i Stettin, Tyskland.
300 SEK | 2019-04-14 18:08 |
250 SEK | 2019-04-05 22:24 |
200 SEK | 2019-04-13 00:43 |
100 SEK | Startpris |