10499. Ivar Rönnberg 1912-1986 Pastell på papper

Daterad 1953.
Text a tergo: "Blå Skål"
Stilleben Kubism

Bildmått: 42 x 35 cm

Konditionsrapport: Slitage, missfärgningar, slitage på ram.

Ivar Rönnberg 1912-1986 Dated 1953.
Text a tergo: "Blue Bowl"
Unknown Artist Pastel on paper
Still Life Cubism

Image dimensions: 42 x 35 cm

Condition report: Wearing, discoloration, wear on frame.

Varunr 10499
Skick Begagnat
Konstfack 2

27 Oktober 2017 18:03

Utrop 500 SEK

100 SEK2017-10-08 18:07
100 SEK Startpris

Webauktion

Välkommen till vår andra webauktion i Oktober!
Alla objekt kommer att avslutas Fredagen 2017-10-27 mellan 17:00-23:00.

Du kan redan nu granska objekten, ställa fler frågor eller lägga ett bud.
Lägger du ett maxbud så kommer systemets dator automatiskt att buda åt dig efter att du kommit över bevakningspriset.
Registreringen är redan nu öppen och vi rekommenderar alla som tänkt vara med att registrera sig i förhand så att inga problem dyker upp nära inpå auktionsdatumet.
Får du problem att registrera dig är du välkommen att kontakta vår support.

Har du ingen möjlighet att lägga bud på internet? Telefonbud är välkomna fram till 2017-10-26.

Bud är bindande, du har alltid möjlighet att komma förbi oss & granska objektet innan du lägger bud, alternativt ringa / maila oss om ytterligare konditionsrapport.
Har du frågor? Besök gärna vår hemsida & läs vår FAQ.

Transporter:
Du har möjlighet att hämta ut objekten kostnadsfritt i vår lokal i Umeå under våra öppettider för hämtning / lämning.
Vi skickar även paket runt hela världen, besök vår hemsida & läs vår FAQ eller kontakta oss för offert.

Lycka till!
/ Norrlands Auktionsverk AB med personal.

Slagavgift 100 SEK Ink.moms