Landskapsmotiv med hus.
Signerad: Elsa Julius Peterson 1922
Mått på duk: 73 x 60 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, något veckad duk, delvis lös fastsättning ram, inga övriga anmärkningar.
Elsa Julius Peterson Oil on canvas
Signed: Elsa Julius Peterson 1922
Dimensions of canvas: 73 x 60 cm
Condition report: Worn frame, Less age-based wear, slightly woven canvas, partially loose attachment frame, no other remarks.
250 SEK | 2018-02-08 14:03 |
200 SEK | 2018-02-16 16:44 |
100 SEK | Startpris |