Olja på pannå.
Troligtvis målad under 1800-talets första hälft.
Saknar signatur, oidentifierad konstnär.
Mått på pannå: 44 x 37 cm
Konditionsrapport: Ställvis krackelyr, Åldersbaserat slitage, märken, Slitage på ram, fläckar, färgbortfall, inga övriga anmärkningar.
Unknown Artist Portrait Napoleon from the first half of the 19th Century.
Oil on board.
Missing signature, unidentified artist.
Dimensions on the board: 44 x 37 cm
Condition report: Craquelure, Age-based wear, marks, wear on frame, stains, color loss, no other remarks.
3 000 SEK | 2018-03-07 10:55 |
2 800 SEK | 2018-02-20 17:35 |
1 100 SEK | 2018-03-02 20:52 |
100 SEK | Startpris |