Förgylld relief dekor av blommor med guldkant.
Troligtvis tillverkad under 1800-talets mitt.
Diametermått: 24 cm
Konditionsrapport: Delvis bortnött förgyllning, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Meissen Plate.
Gilded relief decor of flowers with gold edge.
Probably made in the middle of the 19th century.
Diameter: 24 cm
Condition report: Partially lost gilt, Minor age-based wear, no other remarks.