Tillverkad av brunglaserat stengods.
Signerad: Jarnestad 58.
Höjd: 22 cm
Konditionsrapport: Ytterst litet nagg på undersidan, inga övriga anmärkningar.
Alf Jarnestad Vase Karlskrona Porcelain Factory 1958
Made of brown glazed stoneware.
Signed: Jarnestad 58.
Height: 22 cm
Condition report: Small chip on the underside, no other remarks.
700 SEK | 2018-04-15 22:50 |
700 SEK | Startpris |