Keramiker född: 1930
Tvådelad, invändigt glaserad.
Signerad.
Höjd: 22 cm
Diametermått: 19 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Birger Åström Candlelight Ceramics from the 20th century.
Artist born: 1930
Two-piece, internally glazed.
Signed.
Height: 22 cm
Diameter: 19 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.