Totalt 12st förgyllda teskedar tillverkade av silver.
Stämplade: KA, 1926, Stockholm.
Inkl etui till varje set.
Längd: 9 cm
Total vikt skedar: 44 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Karl Anderson 1865-1938 teaspoons silver
A total of 12 pieces of teaspoons made of silver.
Stamped: KA, 1926, Stockholm.
Including case for each set.
Length: 9 cm
Total weight spoons: 44 grams
Condition report: Smaller scratches & age-based wear, no other remarks.