Gustavsberg, C.a 1950.
Handmålad dekor med uppsvängda sidor.
Signerad med studiohanden i blått samt: G, 76. Sweden.
Längd: 26 cm
Bredd: 20 cm
Stig Lindberg 1916-1982 Plate "Fajans"
Gustavsberg, From around 1950.
Hand-painted decor with folded sides.
Signed with the studio hand in blue and: G, 76. Sweden.
Length: 26 cm
Width: 20 cm
Condition report: No remarks
1 300 SEK | 2018-04-25 23:08 |
1 200 SEK | 2018-04-17 18:34 |
900 SEK | Startpris |