Pärlhalsband med odlade jämnstora saltvattenpärlor, ca 7 mm i diameter. Collier med Ole Lynggaard-dobbar, utan lås. Ostämplad.
Danmark / Köpenhamn.
Inkl etui med bristfällig låsning.
Total längd: 48 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Ole Lynggaard Pearl necklace.
Cultered saltwater pearls, about 7 mm in diameter. Necklace with Ole Lynggaard dobs, without lock. No stamp.
Denmark / Copenhagen.
Including case with defect lock.
Total Length: 48 cm
Condition report: Minor use wear, no other remarks.
2 400 SEK | 2018-04-27 16:58 |
2 200 SEK | 2018-04-27 17:01 |
2 000 SEK | Startpris |