Med 7st briljantslipade diamanter totalt c.a 0,16 ct samt 15st safirer.
Stämplad: FM, 585.
Inre diametermått c.a: 16 mm
Total vikt: 4,3 gram
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Ring 14k Gold with 7 brilliant cut diamonds of total about 0.16 ct and 15 sapphires.
Stamped: FM, 585.
Inner diameter about: 16 mm
Total weight: 4.3 grams
Condition report: Minor use wear, no other remarks.